Αυτό θα είναι το κοινό σήμα ΟΤΕ-Cosmote
![Αυτό θα είναι το κοινό σήμα ΟΤΕ-Cosmote](https://www.fpress.gr/media/news/2015/09/29/37802/main/c9ad04596001b5a58af22cdb4addfba0.jpg)
Οι προετοιμασίες στον όμιλο συνεχίζονται με πυρετώδεις ρυθμούς και το ποιο πιθανό είναι ότι οι καταναλωτές θα αρχίσουν να «αφομοιώνουν» το νέο λογότυπο από τον Οκτώβριο. Το νέο λογότυπο, θα κοσμήσει όλα τα προϊόντα και υπηρεσίες σε σταθερή και κινητή τηλεφωνία αλλά και στο Internet. Όπως φαίνεται και στη σχετική φωτογραφία –παρουσιάστηκε σε πρόσφατη παρουσίαση που έκανε ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος του ΟΤΕ Μιχάλης Τσαμάζ- το νέο σήμα αποτελείται από δύο ημικύκλια στο γνωστό μπλέ και πράσινο χρώμα τα οποία παραπέμπουν το πρώτο στην ιστορία του ΟΤΕ και το δεύτερο στην ιστορία της Cosmote. Αναμφίβολα, λόγω του μεγέθους του ομίλου, αυτό θα είναι και το μεγαλύτερο rebrandingγια ολόκληρο το 2015.
Ακολουθεί το σήμα:
![](/images/otenew.jpg)